Четвер, 23 Червня, 2022

Підсумки досягнень та провалів мера Житомира Сергія Сухомлина

Сергій Сухомлин є міським головою міста Житомира. Він є досить відомою особистістю, адже входить до топ-5 мерів-інноваторів. Варто розглянути досягнення та поразки мера міста, деталями поділиться Житомир Yes.

Основні досягнення та поразки

Сергій Сухомлин розповідає про три ключові складові, котрих вдалося досягти. Мова йде про те, що в містян з’явилася надія на те, що зміни, тим паче позитивні, можливі. Якщо пригадати, в нашому місті чимало років не відбувалося ніяких змін.

Також змін в інфраструктурі не відбувалося, але завдяки програмі дій мера міста, зрушення помітні. Окрім складеної стратегії дій, команда мера заклала подальші плани того, як має виглядати місто через 5-10 років.

За словами Сергія Сухомлина, не вдалося здійснити структурні організаційні зміни в міській раді. Можливості часто не збігалися з бажаннями, тому деякі проекти довелося відкласти.

Планується скорочення викидів вуглекислого газу в 2020 році приблизно на 20%. Це можливо зробити за рахунок оновлення тролейбусного парку, закупки нових тролейбусів. Ще одним важливим кроком стане перехід міста на світлодіодне освітлення. Адже перевагами його використання є скорочення викидів вуглекислого газу та заощадження електроенергії. Ще одним кроком стане модернізація водоканалу.

До поразок мер міста відносить також те, що не вдалося дати шанс молоді.

Стратегія розвитку

Сергій Сухомлин зазначає, що шансів перейти на ринкове ціноутворення практично немає. Напрямки, в яких буде розвиватися місто Житомир, за попередніми прогнозами:

  • спорт;
  • туризм.

Такий вибір Сергій Сухомлин пояснює в першу чергу зручним географічним розташуванням. Тому було прийнято рішення побудови багатофункціонального палацу спорту.

Окремо варто відмітити стартапи. Місцева влада не має змоги їх підтримати. Венчурний бізнес інвестує в стартапи, адже має відповідний штат аналітиків, котрі спеціалізуються на даній сфері. Для прикладу, з 10 стартапів – лише один «вистрелить». Тож, якщо місцева влада буде підтримувати всі потенційно вигідні стартапи, за словами Сергія Сухомлина, місцевий бюджет буде розорений.

«Сміттєва криза»

Частина міст України зіштовхнулася з даною ситуацією. Якщо розглядати ситуацію в Житомирі, то по 5-бальній системі її можна оцінити на 3 бали. Не вдалося, за словами мера міста, мотивувати приватний сектор укладати індивідуальні договори щодо розміщення контейнерів для того, щоб забезпечити вивезення відходів. Найближчим часом цю проблему міська рада намагатиметься вирішити. Актуальним та амбіційним проектом стане будівництво сміттєпереробного заводу. Це важливий крок, наступним стане інвестування в систему збирання відходів у місті. Мова йде про роздільний збір сміття, адже це в значній мірі зменшить вартість переробки сміття, приватного сектора.

Дійсно, житомиряни обрали в 2015 році мером міста Сергія Сухомлина. Нагадаємо, за його кандидатуру віддали голоси 32000 містян. Кандидат обіцяв зробити місто краще, безпечніше та комфортніше. Більшість житомирян погоджуються з тим, що чимало обіцянок дійсно було виконано, що підсилює довіру. Деякі проекти на етапі виконання, а деякі ще не виконані.

Вибори