За несвоєчасну оплату комуналки почали нараховувати пеню

1 травня 2019 року набуває чинності закон про житлово-комунальні послуги. Згідно з ним, за несвоєчасну оплату комунальних послуг українцям будуть нараховувати пеню.

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Пеня встановлена у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день і не більше 100% боргу загалом. Тобто за борг в 1000 грн щодоби додаватимуться 10 коп. штрафу. Його нараховуватимуть з першого робочого дня після крайнього терміну оплати послуг.

Пеню не нараховуватимуть, якщо держава затримала виплату субсидій або роботодавець не платить зарплату і людина зможе це довести, а також якщо мешканець не проживав у будинку.

Постачальник має право відключити боржників від послуг (крім газу та електроенергії), якщо ті не погасили заборгованість протягом 30 днів із дня отримання попередження.

Згідно з документом, усі багатоповерхівки виходять із комунальної власності міськради і не утримуватимуться на балансі ЖЕКів. Мешканцям, які не встигли створити ОСББ, доведеться окремо укладати договори з постачальниками комунальних послуг.

Відповідно до закону, електрику і газ постачатимуть виключно за індивідуальними договорами. Щодо опалення, постачання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення сміття користувачі зможуть самі обирати, укладати індивідуальні договори із постачальником чи колективні. Щоб укласти колективний договір, необхідно встановити загальнобудинковий лічильник.

Договори з постачальниками послуг мають бути укладені до 1 травня 2020 року.

Минулого року Кабмін дозволив відпрацьовувати борги за комуналку. Це стосується утримання будинку та прибудинкової території. За тепло, воду, світло та газ доведеться платити "живі" гроші.

Нагадаємо, що отримувати від 1 тис. 700 грн щомісяця на дитину від держави на Житомирщині може майже 10 тисяч родин. Так з 1 квітня 2019 року в Україні розпочинає діяти ще один вид соціальної допомоги для багатодітних сімей. На кожну третю та наступну дитину виплачуватимуть по 1,7 тис. грн до досягнення нею 6-річного віку.