П’ятниця, 20 Травня, 2022

За несвоєчасну оплату комуналки почали нараховувати пеню

З 1 травня 2019 року починає працювати закон, який стосується оплати житлово-комунальних послуг. За цим законом, якщо користувач не сплатив своєчасно за послуги, тоді він повинен заплатити нараховану пеню.

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Розмір пені складає 0.01% від тієї суми, яку людина заборгувала за кожен день, але не більше 100 відсотків усього боргу. Виходить, що якщо борг складає 1 тисячу гривень, то до нього щодня  буде додано 10 копійок штрафу. Нарахування буде відбуватися з 1 робочого дня, після того дня, коли закінчився останній день оплати послуги. Пеня не буде нарахована у тому випадку, коли державою була затримана виплата субсидії чи роботодавці не виплатили людям заробітню плату, але тільки тоді, коли це можна буде довести. Також пеня не буде нараховуватись, якщо мешканці не проживають за своєю адресою.

Також постачальники послуг будуть мати можливість відключати боржників, якщо ті не виплачують борги за отримані послуги протягом одного місяця після отримання попереджувального листа. Ця умова не розповсюджується на газ та електроенергію.

По документу, також багатоповерхові будинки повинні вийти з комунальної власності міських рад і не будуть утримуватись на балансах ЖЕКів. Ті мешканці, які не встигнули створити ОСББ, повинні укласти договори з фірмами, які постачають комунальні послуги. Закон передбачає, що електрика та газ будуть постачатися тільки по індивідуальному договору. А ось хто буде займатися опаленням, водопостачанням, водовідведенням та вивезенням сміття люди зможуть обирати самі та укладати відповідні договори. Також є можливість, окрім індивідуального, укласти колективний договір, але для цього потрібно встановлення загальнобудинкового лічильнику.

Укладати договори з постачальниками послуг потрібно до 1 травня наступного року. Рік тому, Кабінетом міністрів було дозволено відпрацювання боргів за борг по комуналці, а саме робіт з утримання будинку та прибудинкових територій. А ось за опалення, водопостачання, електрику та газ треба розраховуватися “живими” грошима.