Четвер, 23 Червня, 2022

"У відповідь не стріляти" – Кучма пропонує переробити режим тиші

У нових домовленостях про режим припинення вогню на Сході України треба ввести пункт “не стріляти у відповідь”.

Далі розкаже “Yes-zhytomyr”

Таку заяву зробив Леонід Кучма, який представляє Україну у тристоронній контактній групі в Мінську. Повідомила про це прес-служба Президента. За словами Кучми, це є принциповою позицією, бо ми хочемо показати всьому світу те, що прагнемо режиму тиші. Треба записати, щоб не стріляти у відповідь. Він також акцентував увагу на тому, що повинна працювати норма, яка забороняє обстріл шкіл та дитячих садочків.

“До 19 червня група повинна розробити пропозиції. Ми повинні 19 числа їх затвердити”, – прокоментував Кучма.

Також, він повідомив, що робоча група по ЛДНР пройшла конструктивно, бо кожна сторона хоче знайти рішення. Тон розмови теж був не таким, як раніше.

5 червня відбулося засідання Тристоронньої контактної групи на переговорах в Мінську. Було вирішено підготувати нову угоду про те, щоб припинити вогонь на Сході України. Договір можливо буде підписаний на наступній зустрічі, що пройде 19 червня.

Пізніше, прес-служба Президента прокоментувала ці слова, що їх вирвали з контексту. У контексті малося на увазі, що це повинно стосуватися двох сторін. Якщо Україна припиняє вогонь, то це стосується, також, і російської сторони.