Субота, 21 Травня, 2022

Зеленський ветував закон про хімічну кастрацію педофілів

За даними сайту парламенту, Президент України Володимир Зеленський використав право вето стосовно закону про хімічну кастрацію педофілів. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Після цього законопроект відправили назад до Верховної Ради, але вже з президентськими поправками. Парламент повинен тепер врахувати пропозиції Зеленського або проголосувавши кількістю у 300 депутатів подолати президентське вето. 

У липні місяці парламент ухвалив зміни до законів, які посилюють відповідальність за злочини проти малолітніх та неповнолітніх осіб. Також був доповнений Кримінальний кодекс, де з’явилась стаття про примусову хімічну кастрацію.

Президента закликали накласти вето на цей закон, 15 правозахисних організацій та сама Уляна Супрун, яка тоді виконувала обов’язки міністра охорони здоров’я.

Раніше вже був зареєстрований законопроект стосовно того, щоб посилити відповідальність за злочини проти статевої недоторканості малолітніх, куди відносилася й добровільна хімічна кастрація, що могла б заміняти невідбуту частину терміну покарання, але при умові, що вже відбуто більше 10 років. Цей проект закону був ухвалений за основу, але в цілому депутати за нього не голосували.

Нагадаємо, що новий прем’єр-міністр Олексій Гончарук розповів, де буде знаходити гроші для будівництва доріг. Він поділився своїми планами щодо наведення порядку з акцизними зборами, які, на його думку, здебільшого знаходяться у так званій “тіні”. Якщо ці гроші вивести з тіньових оборудок, то їх вистачить і на будівництво нових, і на ремонт старих доріг. Гончарук зауважив, що зараз є просто величезна кількість заправок, які не сплачують гроші державі, тому якщо змусити їх платити, державний бюджет отримає потрібну суму грошей для будівництва доріг.