Четвер, 23 Червня, 2022

Почала працювати судова реформа від Зеленського

Сьогодні, 7 листопада почали працювати зміни до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”. Ці закон подавав у парламент президент Володимир Зеленський. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

З сьогоднішнього дня припиняють свої повноваження члени Вищої кваліфікаційної суддівської комісії, а призначати нового керівника комісії будуть за конкурсом. Склад комісії буде скорочено до 12 членів. Формуватися він буде Вищою радою правосуддя впродовж терміну три місяці. Працювати члени комісії будуть чотири роки. Також одна й та ж людина не може залишатися працювати на другий термін.

Буде скорочена кількість суддів Верховного суду до 100 чоловік. Таку процедуру проведе новий склад Вищої кваліфікаційної комісії до квітня 2020 року. Судді будуть відібрані за критеріями, основні з яких це професійна компетентність та доброчесність. Якщо суддя ВС не пройшов відбір, він може продовжити працювати в апеляційному суді. 

Також, закон передбачає створення комісії з питань доброчесності та етики. До її складу увійдуть три члени Вищої ради та три експерти. Їх завдання буде оцінити доброчесність кандидата у судові органи, проводити ініціативу їх звільнення та стежити за роботою суддів ВС. 

Зазначимо, що цей проект піддався великій критиці міжнародної спільноти, так як вважається загрозою суддівській незалежності. 

Першими критиками стало Представництво ЄС в Україні та Посольство Канади, які надіслали листа президенту, в якому йшлося про те, що потрібно уникати повторних відборів суддів ВС та те, що зміни не будуть ефективними, якщо не провести реформу у Вищій раді правосуддя.

Нагадаємо, що український парламент дозволив арештувати народного депутата Ярослава Дубневича. Його звинувачують у організації кримінальної схеми, яка заробляла на реалізації продукції для “Укрзалізниці”