П’ятниця, 20 Травня, 2022

Рада дозволила арештувати першого нардепа

Верховна рада дозволила притягнути до кримінальної відповідальності депутата-самовисуванця. Народний депутат Ярослав Дубневич може бути затриманий та заарештований. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Рішення про позбавлення недоторканності було підтримано 332 народними депутатами. А от про те, щоб його заарештувати проголосували 229 народних обранців.

У залі парламенту виступив генеральний прокурор Руслан Рябошапка. Він аргументував тим, що у слідства є докази того, що Дубневич, займаючи посаду голови комітету з питань транспорту, сформував схему, яка завищувала ціни, коли реалізовувалась стрілочна продукція для “Укрзалізниці”. Пов’язані фірми, що брали участь у цій схемі, купували у виробників продукцію та потім продавали її за високими цінами. Ця оборудка завдала державному бюджету збиток у розмірі 93 мільйони гривень. 

За словами Дубневича, кримінальна справа проти нього – це політична боротьба. Його хочуть прибрати як політика з парламенту. Перед цим комітетом з питань регламенту було визнане законним подання на нардепа. При цьому у комітеті були зауваження стосовно обгрунтованості доказу провини Дубневича. 

Раніше повідомлялося, що були проведений обшук у будинку, де проживає Дубневич у селищі Зубра у Львівській області. У НАБУ зазначають, що обшук проводився у рамках справи про легалізацію 2 мільярдів гривень, що були отримані злочинним шляхом. Також ведеться слідство про недостовірне декларування.

Нагадаємо, що відомий письменник та журналіст Отар Довженко заявив, що коли коло громадян, які підтримують президента, буде змінено у найближчому часі. Це буде відбуватися через те, що Зеленський не задовільнив їх очікування, а саме своїх виборців. Довженко зазначає, що більшість виборців, які голосували за чинного президента, чекали зниження комунальних тарифів . Тоді їх  не хвилювало, що сам президент не має жодного відношення до тарифної політики.