П’ятниця, 20 Травня, 2022

Побудова сміттєпереробного заводу

Стало відомо про проведення необхідних заходів для того, щоб звільнити земельні ділянки, на котрих будуть будувати завод з переробки сміття. Детальніше про подію розповість Так-Житомир.

Дане Рішення про звільнення земельної ділянки оприлюднили на офіційному сайті Житомирської міської ради. В Рішенні вказана адреса – провулок Складський, 20. Саме по цій території Інспекція з благоустрою має провести необхідні роботи по розчищенню території від тимчасових споруд, чи конструкцій, тощо.

Варто нагадати, що вкінці серпня цього року Сергій Сухомлин в ефірі програми «Діалоги» ділився механізмом праці заводу з переробки сміття. За попередніми даними, такий завод стане наймасштабнішим у всій Україні.

Мер Житомира детально пояснював механізм роботи сміттєпереробного заводу від самого початку до кінця. Першим етапом стане збір спеціальною машиною несортованого сміття. Змішане сміття потраплятиме в окремий бункер, після чого буде проведено сортування. За допомогою спеціального обладнання процес пришвидшиться, процедура сортування стане легшим процесом.

Пластик проходить процедуру миття, подрібнення, продажу для подальшої переробки. Такий завод, за словами мера Житомира, принесе місту додаткові мільйони євро. Планується з частини відходів виробляти паливо. Тобто 100% сміття, котре буде надходити до заводу, він буде переробляти.

В минулому році на такий проект виділили 5 га землі за адресою провулок Складський, 20, земельну ділянку передали в довгострокову оренду, строк котрої складає 20 років. Відомо, що надано дозвіл на проведення археологічної експертизи. Всі заходи виконуються досить оперативно. Все направлено на те, щоб ніяким чином будівництво сміттєпереробного заводу не затримувалося. За попередніми підрахунками на будівництво планувалося виділити до 10 мільйонів євро з подальшим створенням близько 150 робочих місць. До кінця цього року завод повинен був запрацювати, але процес затягнувся, тому відкриття переноситься на наступний 2020 рік.