Неділя, 29 Листопада, 2020

Воєнний стан в Україні. Що це?

Скільки коштував один голос кандидатам у мери Житомира

За результатами місцевих виборів, котрі пройшли в Житомирі, мером міста залишився Сергій Сухомлин. Результати оприлюднили в спецвипуску газети «Ехо». Деталями того, скільки...

Сергій Сухомлин – засновник «ПроПозиції»

Мер Житомира разом з іншими міськими головами декількох міст створив нову партію, назвавши її «ПроПозиція». Планується, що дана політична сила зможе змінити...

Міські голови Житомира: огляд їх здобутків, особливості переможної передвиборчої політики в місті

Напередодні місцевих виборів, котрі відбудуться 25 жовтня 2020 року, доречно розглянути керівний склад попередніх скликань. Детальніше про міські голови нашого міста, їх...

Представник партії Президента: житомирянин Віктор Євдокимов – його внесок та заслуги, діяльність в місті

Партія Президента України визначилася з кандидатом на посаду міського голови Житомира. Містяни добре знайомі з даною особою, адже це Віктор Євдокимов, котрий...

Верховна рада України 26 листопада ввела в Україні воєнний стан. Цю пропозицію вніс у парламент Президент Петро Порошенко. Що це і як це вплине на життя громадян України – розібрався «Yes-Zhytomyr»

Воєнний стан –  це оголошення війни?

Ні, це запобіжний захід, у разі, якщо війна почнеться. Ми нікому не оголошуємо війни та ні на кого не нападаємо. Мінські домовленості продовжують діяти.

Мобілізація буде чи ні?

Ні, якщо ситуація жодним чином не загостриться, то і мобілізації не буде. Але першій хвилі резерву треба бути готовими. Саме про це говорив Президент.

Порошенко цим зробив спробу піару через вибори?

Ну це не так. По-перше, як він міг домовитись про захват кораблів росіянами, якщо там вже не один місяць чекають на нову владу в Україні. Бо з нинішньою владою неможливо домовитись, як не раз казали російські чинуші. По-друге, а якби не було ситуації з кораблями що б тоді було? По-третє, Порошенко спеціально скоротив термін ВП, щоб не було маніпуляцій з виборами. По-четверте, ВР вже прийняла закон про призначення президентських виборів 31 березня.

Навіщо тоді тоді воєнний стан?

“Як тільки російський солдат перетне кордон, я не буду втрачати жодної секунди для того, щоб забезпечити захист української землі!” – сказав Порошенко.

Тобто, це для того, щоб не витрачати час на “заведення” військової машини. Силові структури цей місяць будуть в повній бойовій готовності, щоб в будь-який момент віддати відсіч ворогу.

Воєнний стан буде на всій території України?

Ні, тільки в областях, які межують з Росією, придністровською частиною кордону з Молдовою та акваторії двох морів. А саме, у Вінницькій, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

То що, для цивільних нічого не зміниться?

Абсолютно. Ніякого комендантського часу, обмеження пересування або чогось іншого не буде (але треба зрозуміти, що все залежить від ситуації).

Путін може дійсно напасти?

По-перше, він вже давно напав. По-друге, атакували наші кораблі вперше, не ховаючись. Не ховаючись, що це росіяни. Плюс, згідно з інформацією розвідки, на кордоні величезна кількість всього того, що в будь-який момент може атакувати нас, і якщо вони вже пішли на відкриту агресію в морі, то не виключено, що таке ж може статися на суходолі. Розумієте, не про все нам відомо, далеко не про все, тому думати, що все це для виборів – підло та низько.

Чому тоді не ввели воєнний стан в 2014, після Іловайська?

Бо тоді б нас вже не було б на мапі. І це не перебільшення. Дійсно, тоді не було техніки, оснащення, та що казати, одні добровольці не переможуть 2 армію світу з технікою та оснащенням.

І знову ж, навіть зараз з воєнним станом ми не збираємося йти на Москву. Виключно оборона від можливого наступу.

А які можуть бути обмеження?

Там цілий ряд положень, але наразі не відомо, які саме з них застосують в разі початку війни. Єдине, що точно варто робити, так це носити з собою якийсь документ для підтвердження особистості.

 Що робити далі?

Жити, як і раніше, не купуйте долари, не біжіть до магазинів за консервами та сіллю. Не піддавайтеся паніці.

Та все у нас буде добре.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Затримані «на гарячому»: як працівників поліції спіймали під час отримання хабаря

Затримано двох патрульних «на гарячому», при отриманні хабаря у розмірі 10 000 гривень. Деталями того, що сталося та яке покарання чекає на недобропорядних...

Місцеві вибори в Житомирі: перемоги та поразки

Житомиряни зробили свій вибір, обравши мером міста Сергія Сухомлина вдруге. Другого туру не було. Деталями того, як пройшли вибори 25 жовтня 2020...

Потужна промова Володимира Зеленського в «Житомирській Політехніці»

Володимир Зеленський відвідує міста України з робочими поїздками. Завітавши до нашого міста Президент представив Стратегію розвитку регіону до 2027 року, деталями поділиться...

Сергій Сухомлин: хто він для жителів міста

Діючий мер міста Сергій Сухомлин впевнено зайняв лідерські позиції та переміг у місцевих виборах 2020 року, зберігши свою посаду. Містяни обрали вдруге...

Пом’якшення «карантину вихідного дня» в Житомирі не буде: Верховна рада не підтримала проєкт

Верховна рада 17 листопада на пленарному засіданні розглядала проєкт стосовно пом’якшення карантинних обмежень у вихідні дні. Деталями поділиться Житомир Yes.