Четвер, 23 Червня, 2022

Як воєнний стан вплине на рейтинги політиків

Воєнний стан в нашій країні вплине у першу чергу на тих політиків, які будуть балотуватися на президентських виборах. Для одних – це підйом у рейтингу, для інших – це зниження підтримки громадян.

«Yes-Zhytomyr» розібрався, як зміняться рейтинги кандидатів.

За словами політичного аналітика Олександра Леонова, рейтинг Петра Порошенка може покращитись. Запровадження воєнного стану та жорстка риторика – це його крок до посилення своїх позицій перед виборами.

Порошенко не перехиляти до себе людей, яким подобаються інші кандидати, але в тих областях, де зараз діє воєнний стан, його стане підтримувати більше патріотично налаштованих українців.

Також, Леонов вважає, що підтримка Тимошенко і Ляшко може  зменшитись – багато українців вважають, що вони хотіли перешкодити введенню воєнного стану, але заспокоїлися, коли стало відомо, що вибори ж  відбудуться у будь-якому випадку.

Аналітик зазначив під час  ефіру на одному з каналів, що ці політики, дуже швидко забули про обмеження прав громадян, яке спочатку піддавали критиці.

Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала розказав, що у ситуації, яка склалася, багато хто з політиків, проявив себе не найкращим чином, показавши, що доля країни їх не дуже хвилює.

Можливе падіння рейтингу Тимошенко і Ляшка може допомогти набрати додаткові бали, наприклад, лідеру «Опозиційної платформи – За Життя» Юрію Бойку. Його партія вже заявила, що буде боротися за скасування воєнного стану. Ця сила впевнена, що введення ВС – спроба влади зірвати вибори, але, на відміну від інших, принципово не віддали голоси за його введення у Верховній раді. Тому Бойко може отримати підтримку, як своїх постійних виборців, так і тих, хто не захоче більше підтримувати, наприклад, Тимошенко.

Леонов запевняє, що на рейтинг лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка воєнний стан майже не вплине. Також можлива міграція вподобань виборців від політиків, яких згадали до Володимира Зеленського.

За словами Бали тепер все буде залежати від того, як політики вибудують свою кампанію в умовах діючого воєнного стану і після нього.