Четвер, 23 Червня, 2022

Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

Сьогодні, Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про припинення дії Договору про дружбу між Україною та Російською Федерацією». Далі розкаже «Yes-Zhytomyr»

Порошенко зазначив, що цей закон – це частина нашої стратегії, яка орієнтована на Європу. Інші частини цієї стратегії – це безвізовий режим, Томос, вихід з Союзу Незалежних Держав тощо.

«Непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину нашої стратегії на остаточний розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу», – відмітив Порошенко.

 Президент також зазначив, що від Міністерства закордонних справ України буде вимагати закінчення інвентаризації договорів та правової бази з Росією. Україні треба розібратися у питаннях корисності тих чи інших угод.

 Глава держави сказав, що крім того, він буде ставити завдання Кабінету Міністрів України, щоб вони розробили термінові і дієві кроки для створення координаційного органу, для того, щоб сформувати претензію України до Російської федерації за збитки, що вона заподіяла через її агресію на Донбасі. Спецфункції та особливий статус даного органу надасть йому можливість ефективно працювати та виконати успішно ті завдання з захисту українських інтересів, які будуть на нього покладені.

Порошенко акцентував увагу також на тому, що цей договір не був скасований раніше із-за того, щоб була можливість використати його положення як базу для великої кількості наших позовів до судів та інших інстанцій до Росії – яка, у першу чергу, порушує цей договір  та всі норми міжнародного права..  

 Президент зазначив, що на початку 2019 року закінчується черговий 10-річний термін,  коли нашій країні треба  визначатися – чи продовжувати дію договору чи ні. На думку Президента, висновок однозначний і зрозумілий – не продовжувати.