Четвер, 23 Червня, 2022

Євросоюз може заморозити безвізовий режим для України

Єврокомісія повідомила Україну про масові порушення в угоді про безвізовий режим і висунула Києву низку умов.

Далі розкаже «Yes-zhytomyr» з посиланням на UA-Independent.

Про це йдеться в опублікованому у Брюсселі щорічному звіті ЄК щодо виконання угод про безвізовий режим з країнами Західних Балкан та програми Східного партнерства.

Україні ще належить виконати критерії для лібералізації візового режиму. Багато вимог попереднього (березневого) звіту залишаються не виконані, для чого Україні необхідно вжити негайних дії, які також необхідні для виконання зобов’язань у сфері боротьби з корупцією та нелегальною міграцією.

У доповіді говориться, що в 2017 році зросло число відмов у доступі громадянам України на територію ЄС на 47% (в порівнянні з 2016 роком) і склало 33,1 тисяч випадків. Число українців, спійманих на нелегальному проживанні в країнах ЄС, за оцінками Єврокомісії, в 2017 році зросло на 13% в порівнянні з попереднім роком і досягло 33,5 тисячі осіб. У 2018 році відбулося подальше «значне збільшення числа відмов у в’їзді», зазначила ЄК, не навівши точних цифр.

Єврокомісія відзначає зростання числа нелегальних мігрантів з України. У списку Україна перебуває в числі держав, громадяни яких беруть активну участь в транскордонних організованих злочинних угрупованнях, займаються контрабандою, торгівлею людьми, нелегальним перевезенням мігрантів, наркоторгівлею, кіберзлочинністю, махінаціями з нерухомістю та відмиванням грошей.

Крім того, Єврокомісія відзначила, що Україна залишається однією з основних транзитних країн для контрабанди на територію ЄС підробленої продукції, особливо тютюнових виробів. Українці, відзначили в ЄК, також все більш широко залучені в складні кібернетичні кримінальні операції.

Єврокомісія висунула 7 умов (їх невиконання призведе до заморожування безвіза):

  1. ЄК зажадала терміново скоротити число прибуваючих в ЄС нелегальних мігрантів з українським громадянством,
  2. організувати інформаційні програми про права та обов’язки в рамках безвіза,
  3. відмовитися від «надмірного регулювання» неурядових організацій,
  4. забезпечити незалежність та ефективність антикорупційних структур,
  5. відновити незалежність і роботу спеціальної антикорупційної прокуратури,
  6. створити  робочу систему декларування власності держчиновників,
  7. підвищити ефективність поліції і спецслужб в боротьбі з оргзлочинністю, в тому числі, злочинністю у мережі.