Четвер, 23 Червня, 2022

Україна знову планує прохід кораблів через Керченську протоку, – Турчинов

Україна запропонувала країнам-партнерам здійснити спільний   прохід кораблів з українських портів у Чорному морі до українських портів на Азовському узбережжі.  Далі розкаже «Yes-zhytomyr»

Як зазначив  Секретар РНБО Олександр Турчинов, що це для нашої держави принципова позиція. Не можна зупинятися і відступати, бо Російська Федерація виконає свою задачу по захопленню Азова та покаже світовому суспільству нові морські кордони, тим самим легалізувавши анексію Криму. З питанням переходу тягнути не можна, тому він можливий вже незабаром.

Ми пропонуємо нашим партнерам взяти участь у цьому проході з українських Чорноморських портів до українських портів на Азовському узбережжі”, – відмітив Турчинов.

За словами секретара РНБО, Україна запросить представників ОБСЄ та інших міжнародних формацій, щоб вони змогли засвідчити, що українські  моряки не порушують жодних законів і міжнародних правил.

Але на жаль, українська ініціатива поки не підтримана світовою спільнотою.

Коли до цього питання буде прикута увага провідних країн світу, Росія підіжме хвоста та не ризикне агресивно діяти”, – говорить Турчинов.

Він акцентує увагу на тому, що не можна так просто залишити ситуацію, яка розгорнулася  біля Керченської протоки.  Українські моряки повинні бути звільнені з російського полону у будь-якій ситуації. Бо якщо цього не станеться,  тоді світова спільнота фактично визнає, що РФ має право на агресивні дії та зміну кордонів.

Вона сьогодні засуджена, але геть не покарана. На думку Турчинова,  після таких дій санкції відносно Росії мають бути суттєво посилені, вжиті відповідні заходи щодо російських кораблів по всьому світу. Якщо цього не станеться, то наслідки можуть бути страшними як для України, так і для інших країн світу.

Нагадаєм, що 25 листопада Росія атакувала українські воєнні кораблі при їх переході з Одеси до Маріуполя. Були взяті в полон українські моряки та захоплено 3 кораблі.