Середа, 25 Травня, 2022

Зеленському вже шукають репетитора з української мови

Дружина кандидата в президенти України Володимира Зеленського Олена зізналася, що їхня сім’я шукає викладача української, щоб удосконалити знання.

Про це розкаже “Yes-Zhytomyr” з посиланням на BBC news України.

За словами Зеленської, вони знають українську мову та вільно нею спілкуються, але зазначає, що одна справа, коли це робиш у звичайній обстановці, швидко знаходиш слова і все виходить.

“Останнім часом він постійно в стресі, постійно під напругою та психологічним тиском. Тому важко”, – говорить Зеленська.

Пані Зеленська додає, що вперше почула мову в 2 класі на уроці української від учительки. Розповідає, що у них були родичі, які говорили суржиком. Усі все розуміли, але занурюватися в літературну українську почали вже в школі. Зеленська також повідомила, що нині шукають для чоловіка викладача з української, який би допоміг набрати швидкість. Дружина переможця президентських виборів розповідає, що Володимир Зеленський наразі поглиблює свої знання української мови, вчить її. Приводить приклад, що Петро Олексійович Порошенко завжди говорить повільно, з чіткими паузами, а от у її чоловіка з цим поки є деякі проблеми.

“Володимир теж так може говорити, але це не його природний темп мови. Він швидко говорить. І коли починає швидко говорити, у цей час перекладає, виникають затримки і з’являється відчуття, що людина говорить нерідною мовою. Ми над цим працюємо і, я думаю, що він наздожене темп”, — додала вона.

Також Зеленська впевнена, що дуже важливо, щоб навколо усі говорили українською, тоді буде легше вчитися, ось  у їх штабі вже говорять всі лише українською мовою.

Нагадаємо, що сайт “Миротворець” вніс дружину кандидата у президенти Володимира Зеленського до своєї бази, оскільки вона 2014-го перепостила у Facebook публікацію російського пропагандистського ресурсу LifeNews.