Четвер, 24 Вересня, 2020

Житомир з робочим візитом відвідав Міністр у справах ветеранів

Сергій Сухомлин – засновник «ПроПозиції»

Мер Житомира разом з іншими міськими головами декількох міст створив нову партію, назвавши її «ПроПозиція». Планується, що дана політична сила зможе змінити...

Міські голови Житомира: огляд їх здобутків, особливості переможної передвиборчої політики в місті

Напередодні місцевих виборів, котрі відбудуться 25 жовтня 2020 року, доречно розглянути керівний склад попередніх скликань. Детальніше про міські голови нашого міста, їх...

Представник партії Президента: житомирянин Віктор Євдокимов – його внесок та заслуги, діяльність в місті

Партія Президента України визначилася з кандидатом на посаду міського голови Житомира. Містяни добре знайомі з даною особою, адже це Віктор Євдокимов, котрий...

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич та Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз провели сьогодні спільну нараду.

На нараді були обговорені зокрема такі питання, як робота програм підтримки учасників АТО у Житомирській області, забезпечення житлом військовослужбовців, медична реабілітація ветеранів тощо.

Далі розкаже «Yes-Zhytomyr»

У спільній нараді також взяли участь житомирський міський голова Сергій Сухомлин та Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції Вадим Свириденко.

 Нагадаємо, що у 2018 році Міністерство у справах ветеранів та Житомирська ОДА підписали меморандум про співпрацю.

За словами Ірини Фріз, на сьогоднішній день ветеранам АТО необхідні вміння з організації бізнесу або менеджменту,  кібербезпеки або програмування та багато іншого. Цікавий будь-який напрямок, де ветерани зможуть себе знайти. Вони повинні відчувати себе потрібними суспільству. Однозначно, що це має бути спільна програма дій Міністерства та органів місцевого самоврядування. Дуже важливим є питання військово-патріотичного виховання, так як держава знаходиться у стані війни.

 «У нас чимало людей, які своїм прикладом і своєю місією готові віддати життя за Батьківщину. І вони здатні стати прикладом для наступних поколінь. Тому розглядаємо варіант програми військово-патріотичного виховання в областях, де можуть бути задіяні безпосередньо учасники АТО, учасники бойових дій. Військові після навчання та курсів зможуть викладати цей курс або в школах, або у вузах», – зазначила Ірина Фріз.

 У свою чергу Ігор Гундич підтримав таку позицію Міністра. Він зазначив, що тема актуальна і вже є деякі напрацювання, наприклад ЖДТУ вже проводить навчання учасників АТО. Враховуючи ситуацію, вищі навчальні заклади самі запроваджують такі спеціальності для ветеранів.

«Крім цього, у майбутньому це можуть бути і технікуми, і коледжі. З нашого боку підтримка буде. Адже можемо виділяти кошти з обласного бюджету на безкоштовні місця для навчання учасників АТО у житомирських вузах», – сказав Гундич.

Також очільник ОДА розповів, що в Житомирській області працює програма підтримки учасників АТО, яку можна змінювати і долучати до спільного фінансування райони та міста.

На зустрічі було обговорено і питання медичного забезпечення ветеранів АТО у Житомирській області, а також забезпечення їх житлом.

Ігор Гундич зазначив, що в області за останні 3 роки вже 174 сім’ї військових отримали житло за державне фінансування. Також у оновленому Центрі вертебрології ветерани проходять медичну реабілітацію. На найближчі роки було заплановано провести реконструкцію.

У планах найближчих років – реконструкція Бердичівського госпіталю для ветеранів війни.

Також Ірина Фріз розповіла, що Міністерство планує запустити проект у ЦНАПах – окреме вікно, яке буде працювати безпосередньо для надання інформації та забезпечення послугами виключно ветеранів АТО. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Моніторинг місцевих виборів у Житомирі

Напередодні проведення місцевих виборів, котрі відбудуться 25 жовтня, проведено соціологічне опитування містян. Детальніше про готовність житомирян прийти на вибори, та кому вони...

Візит прем’єр-міністра до Житомирщини

Денис Шмигаль завітав до Житомирщини. Першим місцем, куди він навідався, став «Коростенський завод МДФ». Прем’єр-міністра України зацікавив проєкт модульного інфекційного відділення. Його...

Голосувати будуть в масці і без дітей: як будуть проходити вибори

Кабінет міністрів України затвердив здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборчого процесу. Рішення Уряд ухвалив 14 вересня під час позачергового...

Опалювальний сезон у Житомирі під загрозою зриву через арешт рахунків Теплокомуненерго

Виконавчою службою були арештовані рахунки КП “Житомиртеплокомуненерго". Тепер є вірогідність того, що початок опалювального сезону у Житомирі знаходиться під загрозою зриву. 

5 років при владі. Чи вдалося меру міста виконати обіцянки

Мер міста Сергій Сухомлин знаходиться на посаді з 15 листопада 2015 року. В другому турі кандидат від Блоку Петра Порошенка отримав найбільший...