П’ятниця, 18 Вересня, 2020

Послуги «ботів» в Україні можуть коштувати політикам до $20 тис на місяць

Сергій Сухомлин – засновник «ПроПозиції»

Мер Житомира разом з іншими міськими головами декількох міст створив нову партію, назвавши її «ПроПозиція». Планується, що дана політична сила зможе змінити...

Міські голови Житомира: огляд їх здобутків, особливості переможної передвиборчої політики в місті

Напередодні місцевих виборів, котрі відбудуться 25 жовтня 2020 року, доречно розглянути керівний склад попередніх скликань. Детальніше про міські голови нашого міста, їх...

Представник партії Президента: житомирянин Віктор Євдокимов – його внесок та заслуги, діяльність в місті

Партія Президента України визначилася з кандидатом на посаду міського голови Житомира. Містяни добре знайомі з даною особою, адже це Віктор Євдокимов, котрий...

Відбілити репутацію та спотворити громадську думку – все це можуть робити так звані «боти». Коштувати це може замовникам до 20 тисяч доларів у місяць. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

Далі розкаже «Yes-Zhytomyr» з посиланням на hromadske.ua

До журналістів потрапив документ, у якому одна фірма пропонувала політичному клієнту свої послуги. Одна з послуг – це сформувати інформаційне поле та керувати ним в українському сегменті фейсбуку під час передвиборчої кампанії. Наприклад, за допомогою «ботів» можна «вкидати» інформацію, розповсюджувати її далі та «тролити» конкурентів.

Розмова йде про ціни минулого року. Згідно з цим документом, ведення особистої сторінки замовника у соціальній мережі буде коштувати 5 тисяч доларів на місяць. Якщо треба моніторити згадки про нього у ЗМІ, то це ще плюс 1.5 тисячі. За окрему доплату можна розганяти пости для цільової аудиторії та потрібні повідомлення. Загальна вартість послуг таких фірм доходить до 16-20 тисяч доларів на місяць, зазначають у рослідуванні журналісти.

Як розповідає піар-спеціаліст, власник піар-агенції Дмитро Раїмов, так звані «ботоферми» є у запасі у прес-служб багатьох політиків України. Але його фірма працює тільки на захист репутації клієнта. Але політичні діячі часто замовляють послуги агенцій, які повинні створювати «інформаційні атаки».

«Атакувати легше. Вкинув інформацію — і далі вона вже розповсюджується сама», — зазначає політтехнлог.

Раїмов повідомляє, що коментування і публікації на підтримку та захист та відбивання атак по мінімуму буде коштувати політику 2-5 тисяч доларів у місяць.

Фахівець пояснює, що сторінки ботів, які повністю повторюють акаунти реальних людей, як правило, веде одна людина, і таких акаунтів у неї може бути до 20. Займаються такою роботою здебільшого студенти старших курсів.

Медіа-консультант Олександр Клімашевський розповів журналістам, що ціна на послуги ботів залежить від того, чи якісно зроблена сторінка. Є сервіси, які створюють від 20 центів до 20 доларів. Це боти неякісні, їх можуть видалити чи забанити. Послуги якісних вже рахуються в тисячах доларів.

Нагадаємо, що у серпні минулого року проект Voxukraine та компанія TheRespo виявили на сторінці у Facebook президента Петра Порошенка понад 1500 ботів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Опалювальний сезон у Житомирі під загрозою зриву через арешт рахунків Теплокомуненерго

Виконавчою службою були арештовані рахунки КП “Житомиртеплокомуненерго". Тепер є вірогідність того, що початок опалювального сезону у Житомирі знаходиться під загрозою зриву. 

5 років при владі. Чи вдалося меру міста виконати обіцянки

Мер міста Сергій Сухомлин знаходиться на посаді з 15 листопада 2015 року. В другому турі кандидат від Блоку Петра Порошенка отримав найбільший...

Президент розповів про “Велике будівництво” на Житомирщині

8 серпня президент України Володимир Зеленський відвідав з офіційним візитом Житомирську область. Під час поїздки він побував у Високівській ОТГ, що знаходиться...

Житомирщина чекає Президента, або як вночі терміново клали асфальт

Стало відомо, що 8 вересня Президент України навідається до Житомирської області. Мета робочої поїздки поки невідома. Деталями поділиться Yes-zhytomyr.

Міські голови Житомира: огляд їх здобутків, особливості переможної передвиборчої політики в місті

Напередодні місцевих виборів, котрі відбудуться 25 жовтня 2020 року, доречно розглянути керівний склад попередніх скликань. Детальніше про міські голови нашого міста, їх...