П’ятниця, 20 Травня, 2022

Кабмін озвучив невідкладне рішення щодо українських артистів у Росії

Кабмін звернувся до Верховної Ради невідкладно ухвалити законопроект, який буде регулювати гастролі артистів у Російській федерації. Це рішення було прийняте Урядом на засіданні, що відбулося у середу.

Далі розкаже «Yes-Zhytomyr» з посиланням на gazeta.ua

Проект рішення зачитав віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

“Звернутися до Верховної Ради із проханням невідкладно розглянути та ухвалити проект закону “Про особливості проведення гастрольно-концертної діяльності особами, які беруть участь у видовищних заходах на території держави агресора та на тимчасово окупованій території України”, – зачитав Кириленко.

Йдеться про законопроект №8085.

Кириленко також додав, що законопроект розроблений за участі громадськості. Події, пов’язані з Євробаченням, наочно продемонстрували що це питання є нагальним.

Він також зазначив, що якщо закон вступить у дію, в Україні більше не буде виникати таких питань під час національного відбору, що обурюють громадськість.

У законопроекті йдеться про реєстр осіб, які проводять гастрольно-концертну діяльність на території держави-агресора.

Зазначено, що артисти мають повідомити СБУ про те, що будуть брати участь у концертах на території Росії. Окрім того заборонено виступати на тимчасово окупованих територіях.

Законопроект пропонує запровадити відповідальність за порушення зазначених вище норм у вигляді адміністративного штрафу від 50-ти до 200-от мінімальних заробітних плат (834,6 тис.грн).

Також пропонується гастрольний збір для організаторів концертів артистів в РФ.  Надходження від цього збору скеровуються на потреби Збройних Сил України.