Середа, 22 Червня, 2022

На Житомирщині розкрадають зенітно-ракетне озброєння

17 грудня пресслужба СБУ повідомила, що у рамках проведення комплексних заходів контррозвідкою з метою запобігання та усунення загроз для обороноздатності України, на Житомирщині було виявлено факт розкрадання приладів та запчастин для зенітно-ракетного озброєння. Вони відповідають за можливість Держави якісно здійснювати протиповітряну оборону. Далі на yes-zhytomyr.

Співробітникам Служби безпеки України вдалося встановити місцеперебування складу, який зловмисники використовували для зберігання викраденого державного майна. Загалом було вилучено кілька тонн комплектувальних, які належать до державного майна України. Фахівці оцінюють вартість виявлених на момент обшуку складових частин у декілька десятків млн грн.

Яким чином зловмисники привласнювали військові товари?

Згідно з матеріалами слідства, викрадення державного майна відбувалося в процесі здійснення ремонтів на одному з оборонних об’єктів. Після цього комплектувальні вивозилися до складу, який орендували зловмисники. Він знаходиться в одному з селищ на території Житомирщини. Загальна кількість складових елементів для озброєння Сил Протиповітряної Оборони(ЗРК) склала  близько 60-и найменувань. 

Серед них були й блоки управління. Усі військові товари було направлено на експертизу.

СБУ розпочали кримінальне провадження

Співробітники СБУ проводять слідно-оперативні заходи у рамках кримінального процесу, що стосується частини третьої статті 410 (викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових та інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого майна, а також заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) ККУ. 

Згодом правоохоронцями будуть встановлені усі обставини вчинення злочину, а зловмисників притягнуть до кримінальної відповідальності. 

Брали участь проведені заходів з виявлення загроз для обороноздатності Держави долучилися представники контррозвідки та слідчі Служби Безпеки України на Житомирщині. Координацію дій виконували Департамент контррозвідки Служби Безпеки України та процесуальне керівництво Житомирської спеціалізованої прокуратури військового та оборонного спрямування Центрального регіону.

За такий злочин зловмисники можуть отримати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. 

Нагадаємо, що протягом останніх років спостерігається жахлива тенденція до корупції у державній обороні. У 2020 році Службою безпеки України було виявлено розкрадання авіаційних комплектувальних на регулярній основі з українського стратегічного підприємства. Злочинні дії відбувалися за організації російської авіакомпанії. А вже у лютому наступного року стало відомо про привласнення державних коштів керівництвом одного з оборонних заводів України. Офіційна версія слідства – списання справних деталей, а згодом їх закупівля за кошти бюджету під виглядом нових.