Субота, 21 Травня, 2022

Є підтримка житомирянам. Як отримати, коли та куди витратити 1000 від “Зе”

Уже 19 грудня розпочинає стартувати програма державної підтримки малого та середнього бізнесу, а також вакцинованих громадян “єПідтримка”, пише yes-zhytomyr.com.ua.

Як повідомив Прем’єр Денис Шмигаль, лише за перші дві доби пілотного старту  “єПідтримки” (13,14 грудня) оформлено більше п’ятисот тисяч заявок громадянами України. 

Як отримати кошти житомирянам

Жителі Житомира та області не надто вірять у те, що кошти можна отримати, але складаючи план святкових витрат, включають у них і тисячу “Зе”.

Для того, щоб стати власником коштів потрібно:

  • встановити додаток “Дія”, оскільки послуга доступна виключно в додатку;
  • пройти процедуру авторизації;
  • подати заявку на отримання сертифікатів про вакцинацію;
  • відкрити рубрику “Послуги” знайти закладку “єПідтримка”;
  • вибрати банк, через картку якого можна отримати кошти;
  • замовити картку, згенерувати її через додаток і очікувати надходження коштів.

Якщо немає смартфона, а замість нього телефон на кнопках, то відповідні дії можна зробити на смартфоні родичів, чи близьких людей, пройшовши авторизацію в “Дії”, вказавши свій номер телефону і свої дані. 

На що витратять кошти житомиряни

Отриману 1000 гривень від “Зе” можна витратити на спорт, залізничні чи авіаквитки в межах країни, на розваги чи на придбання ліків для тих, кому за шістдесят. Іще не отримавши коштів, житомиряни знають, куди і на що їх витратити. Щоправда, відповіді майже щоразу жартівливі. 

Перший Житомирський” днями проводив опитування серед жителів міста на цю тему. Найпоширеніші відповіді щодо того, що кошти переважно планують використати на абонементи фітнес-клубу на себе особисто або для подарунку рідним. Чимало житомирян планують за рахунок “ковідних” відвідати театр чи концертні програми. Дехто взагалі не вірить, що ці кошти надійдуть, а тому на них зовсім не розраховують.

Жителі сіл жартують, що їздитимуть у місто на фітнес, бо у селі таких розваг в зимовий період не вистачає. А влітку фітнесу достатньо на городі. 

Чоловіки збільшого відповідали, що віддадуть кошти дружинам, мовляв, хай вони думають, куди і на що їх витрачати.

Як правильно скористатися 1000 від “Зе”, щоб не вийшло ситуації на кшталт: “Як прийшли, так і пішли”

Планується, що програма підтримки буде діяти впродовж цілого 2022 року. Проте, якщо є охочі отримати свою тисячу ще у поточному році, то потрібно подати відповідну заявку одразу після того, як програма візьме стартує офіційно. 

Тим, хто матиме 1000 на рахунку варто знати, що використати ці кошти потрібно впродовж чотирьох місяців від дня їх надходження. У протилежному випадку після спливу цього терміну рахунок автоматично закриється. Кошти зроблять реверанс і підуть у напрямку, звідки прийшли. А ось тут вже почнеться інша історія…