Середа, 17 Серпня, 2022

Правила для вступу до тероборони зміняться – чого очікувати житомирянам

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський в ефірі програми “Свобода слова” заявив про намір переглянути вимоги до усіх потенційних учасників територіальної оборони, пише yes-zhytomyr.com.ua. Про це повідомляє Мілітарний, посилаючись на інтернет-видання Gazeta.ua.

За словами нардепа Арсенія Пушкаренка, підрозділи територіальної оборони у Житомирській області наразі сформовані більш як на 70%, а визначені командири вже прибули на ввірені території.

Чого очікувати житомирянам, які найближчим часом планують долучитися до територіальної оборони та наскільки суттєвими будуть зміни?

Чому вимоги вирішили скорегувати?

За словами глави Міністерства внутрішніх справ Дениса Монастирського, зміни спрямовані на об’єднання сил, які долучатимуться до оборони свого рідного міста, області та загалом кордонів України. Зокрема, зміни стосуватимуться ветеранів Антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, які отримали інвалідність в ході виконання військового обов’язку. 

Плани щодо укомплектування сил територіальної оборони наразі достатньо чіткі – за словами генерала-лейтенанта Валерія Залужного, він має на меті бачити у резерві близько двох мільйонів українців. Разом з тим, наразі лише 7% від усіх резервістів виявили бажання підписати контракт про проходження військової служби в резерві. 

У Житомирській області виділять один мільйон на територіальну оборону

15 лютого 2022 року під час сесії Житомирської міської ради було прийнято рішення виділити один мільйон гривень з місцевого бюджету на потреби територіальної оборони. Про це повідомляє пресслужба ЖМР.

Ці кошти буде спрямовано до комунальних підприємств, які займаються закупівлею усього необхідного для потреб сил територіальної оборони. За словами мера міста Сергія Сухомлина, наразі підтримка батальйонів територіальної оборони є перший та головним питанням. Міський голова повідомляє, що 21 лютого буде зібрано ще одну позачергову сесію, в ході якої усе буде передано батальйонам територіальної оборони. Кошти в розмірі одного мільйону спрямують на п’ять комунальних підприємств.

Після того, як з першого січня 2022 року на території України набув чинності закон про національний спротив, який передбачає створення територіальної оборони, у кожному районі Житомирської області було створено окремий батальйон зі штатними військовослужбовцями. 

За словами міського голови, на цей час зі сформованими батальйонами територіальної оборони опрацьовуються питання щодо їх завдань. Планується облаштування інформаційних дощок на багатоповерхівках, з яких житомиряни зможуть дізнатися про найближчі сховища чи укриття. Окрім охочих приєднати до лав територіальної оборони, звичайні житомиряни можуть долучатися до вишколів, отримувати консультації щодо дій у небезпечних ситуаціях у спеціальних центрах управління цивільного захисту населення та оборонної роботи.

.