Субота, 21 Травня, 2022

На наступних виборах кандидати у мери Житомира мають сплатити 400 тисяч застави

Відбулись зміни у Виборчому кодексі України, згідно яких, грошова застава для кандидатів на посаду Житомирського міського голови складе близько 378 тисяч гривень. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Якщо порівнювати з минулими виборами, які проходили у 2015 році, сума застави зросла практично у 40 разів. Паралельно зросла і сума застави для політичних партій, які хочуть брати участь у виборах до міських чи обласних рад. Таку інформацію оприлюднює громадський рух “Чесно”.

За інформацією “Чесно”, виборчий кодекс, який підписав у грудні президент Володимир Зеленський, не тільки змінює виборчу систему, а й регулює інші питання, серед них є питання застав кандидатів та партій на виборах всіх рівнів. 

Розміри застав кандидатів у президенти та депутатів парламенту істотно не змінились, а от застави у місцевих радах виросли у 40 разів, якщо порівняти з минулими виборчими компаніями. 

Зміна формули розрахунку, яка збільшує розмір застави рівно у 10 разів (4 мінімальні заробітні плати на кожні 10 тисяч виборців. Така формула актуальна для кандидатів у мери в обласних центрах та містах, де проживає кількість виборців починаючи від 90 тисяч і більше. 

Гроші застави повертаються у разі, якщо кандидат проходить у другий тур виборів, або він їх виграє у першому турі. 

В іншому випадку кошти будуть перераховані до державного бюджету. Формула розрахунку застави для кандидатів у мери та для того, щоб зареєструвати партійні списки, ідентична та залежить від кількості виборців, які зареєстровані у місті та від розміру мінімальної зарплати. 

Для того, щоб зареєструвати партійний список кандидатів у депутати Житомирської міської ради у цьому році потрібно буде сплатити 378 тисяч гривень. А от до обласної ради за список треба буде сплатити 1мільйон 790 тисяч гривень.

!№