Субота, 25 Червня, 2022

Місцеві вибори на Житомирщині можуть відбутись вже у жовтні

Місцеві вибори в Україні можуть пройти у жовтні цього року. Це стосується і окупованого Донбасу.

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

За словами помічника президента України Андрія Єрмака, вже через декілька місяців має відбутися чергова зустріч у нормандському форматі. Він сподівається, що на цій зустрічі буде прийнято новий пакет домовленостей та будуть зроблені наступні кроки для того, щоб місцеві вибори змогли відбутись по всій території України і проходили вони восени відповідно до українського законодавства. 

Єрмак зазначив, що за українськими законами, вибори не можна проводити у тих місцях, де знаходяться незаконні іноземні війська та якщо держава не контролює кордони. Помічник президента каже, що у нього, як і у всіх, є багато питань до Мінських угод, але він вважає цей документ єдиним, який все ж таки був узгоджений та підписаний. У ньому є пункт, згідно якого кордони передаються під контроль після проведення виборів. Тому Зеленський в Парижі говорив, що Україна не може з цим погодитись, бо це йде всупереч українським законам. 

Раніше повідомлялося, що під час нормандської зустрічі, яка проходила 9 грудня, представниками України, Росії, Німеччини та Франції було домовлено про повне припинення вогню до кінця минулого року, але це не відбулося. Також президенти цих країн домовились про звільнення полонених до 31 грудня 2019 року, а також подальше розведення сил на трьох ділянках та про те, що вибори мають відбутись за законами України. 

Нагадаємо, що під час робочої поїздки до Житомира, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук не захотів відповідати на незручні питання журналістів. У ході візиту очільник Уряду мав оглянути будинок, який потребує термомодернізації. Разом з Гончаруком будинок оглядали мер Житомира та голова ОДА. Після огляду Гончарук відповідав на питання представників ЗМІ, але він проігнорував питання, які стосувалися високої зарплати міністра освіти Новосад та справи прослуховування його робочого кабінету.