П’ятниця, 20 Травня, 2022

Поліція відкрила кримінальну справу на інфікованого коронавірусом житомирянина

Поліція відкрила кримінальне провадження на захворівшого коронавірусною інфекцією мешканця Житомира, який до цього був з туристами в Європі, а саме в Австрії. 

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Поліцейські змогли встановити, що за допомогою рейсів авіакомпаній в обидва боки одночасно з інфікованим мешканцем Житомира подорожували ще більше тридцяти осіб. 

В Головному управлінні Національної поліції в Житомирській області повідомляють, що провадження відкрили за ст. 325 “Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням”. Під час досудового розслідування проводять перевірку інформації про те, що хворий на COVID-19 укриває відомості про причетність до перевезення організованої туристичної групи до Австрії, а потім назад в Україну. Встановлено, що тридцять чоловік взяли участь у цій мандрівці. 

Зараз правоохоронцями проводяться дії по встановленню контактів, місць проживання цих осіб, налагодження комунікації з ними, а саме спілкування з ними про мету їх нещодавньої подорожі за кордон. Також людям пояснюють про необхідність дотримання самоізоляції. За українським законодавством Стаття 325 ККУ передбачає штраф від 17 тисяч гривень або ув’язнення до 3-х років.

Нагадаємо, перший випадок захворювання на коронавірус був виявлений та підтверджений у Житомирі 19 березня. Інфікувався коронавірусом п’ятидесятирічний житомирянин, який повернувся з Австрії. Як він сказав, він відпочивав размо з товаришем та його сином, а коли приїхав в Україну дотримувався режиму самоізоляції. Пізніше виявилося, що захворівший працює в туристичній фірмі та возив за кордон цілу туристичну групу. Як зазначив житомирський мер Сергій Сухомлин, цей житомирянин приховав імена людей, які подорожували з ним. На це захворівший відповідає, що це наклеп та неправда.