Вівторок, 24 Травня, 2022

Обраний сьогодні предстоятелем Епіфаній закликає всіх долучатися до новоствореної помісної православної церкви

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Сергій Думенко) сьогодні 15 грудня став головою автокефальної помісної православної церкви України. Далі розкаже «Yes-Zhytomyr».
Він відразу закликав ієрархів і вірян долучитись до новоствореної церкви.
 

“Я б хотів закликати всіх наших співбратів, архієреїв, всіх вірних до новоствореної єдиної української православної церкви. Двері нашої церкви відкриті для всіх”, – сказав митрополит у Києві після закінчення собору.

Він зазначив, що ще багато роботи буде попереду. Першими задачами він назвав об’єднання українських вірян, розвиваток релігійноїосвіти та науки і молитви за припинення війни та настання миру.

У свою чергу Президент України Петро Порошенко сказав, що сьогоднішній день увійшов в українську історію, як день збудування автокефальної православної церкви в Україні.

«День остаточного здобуття нашої української незалежності від Росії”, – зазначив Порошенко.

Тепер новому предстоятелю необхідно прибути на початку січня у Константинополь і під час служби з Вселенським патріархом Варфоломієм отримати томос про автокефалію. Попередньо вручення томосу планується на 6 січня наступного року.

Митрополит Епіфаній, не дивлячись на його молоді роки, зробив стрімку кар’єру та п’ять років був заступником патріарха Філарета. Він навчався в Україні та Греції на відміну від своїх колег, які здебільшого отримували освіту у Росії. Епіфаній добре володіє грецькою мовою, що реально допоможе йому у спілкуванні з Константинополем.
Але, можливо, Константинополю може не сподобатися, що за логікою Епіфаній людина, яка близька до Філарета, і це може не задовольнити Вселенського Патріарха. У свій час Константинопіль дав зрозуміти, що постать Філарета не зможе отримати підтримки у православному світі. Але на сьогоднішній день вже Епіфаній предстоятель нової української помісної православної церкви і він буде отримувати томос про автокефалію.
.
Тільки після цього можна буде сміливо заявляти про утворення помісної церкви в Україні.