Четвер, 23 Червня, 2022

У Житомирі відсвяткували День Соборності України

До дня Соборності України 22 січня у Житомирі було створено «живий» ланцюг єдності та відбулася патріотична хода.

Далі розкаже «Yes-Zhytomyr» з посиланням на Житомир.info

Символічний ланцюг єднання, у якому взяли участь багато мешканців нашого міста, простягнувся від Свято-Михайлівського Собору до Стели Героям Небесної сотні. Далі всі присутні рушили святковою пішою ходою. Хода на чолі з військовим оркестром та прапороносцями пройшла від вул. Михайлівської до майдану Корольова, де житомиряни вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Після цього учасники заходу пройшли до обласної філармонії ім. С.Ріхтера, де був зачитаний Універсал, що проголошував Соборність України та було виконано Державний гімн України.

За словами учасників даної акції, свято Соборності це об’єднання України.

«Соборність – це єдність України, міста, тому роблять ходу по всій Україні», – каже Владислав Михайлишин.

Як зазначає Владислав Скороход, він поважає свою Батьківщину, тому і сьогодні прийшов сюди. Ми всі маємо поважати нашу з вами історію, тому що це наше.

«Мене запросив «Пласт», скаутсько-українська організація. Ми сьогодні відмічаємо 100 років української соборності», – говорить Скороход.

Загалом у акції взяло участь декілька тисяч мешканців Житомира, серед них духовенство, військовослужбовці, представники влади міста та області.

За словами голови Житомирської Обласної Державної Адміністрації Ігоря Гундича, імперії руйнуються, їх немає на карті світу, а ось Україна є, була і буде. Свято Соборності є прикладом того, як у важкі часи наші предки змогли об’єднатися. Зараз головна задача – це не втратити все те, що було вже напрацьовано

«Я вважаю, що треба це все примножити і зробити дійсно правильний вибір», – сказав Гундич.

Також зазначимо, що сьогодні у рамках святкування Соборності України на межі районів Житомирської та Рівненської областей було утворено ланцюг єднання. До даної акції долучилися біля 500 мешканців цих областей.