Неділя, 22 Травня, 2022

5 років при владі. Чи вдалося меру міста виконати обіцянки

Мер міста Сергій Сухомлин знаходиться на посаді з 15 листопада 2015 року. В другому турі кандидат від Блоку Петра Порошенка отримав найбільший відсоток підтримки громадян – більше 50% виборців віддали за нього свій голос. Сергій Сухомлин кожного року розповідав про свої плани, давав обіцянки містянам. Перед виборами 2020 року мер міста знову повторив це і традиційно надав інтерв’ю, де відповів на всі запитання, поділився, що вдалося реалізувати, а що на етапі виконання. Детальніше про це розповість Yes-zhytomyr.

Передвиборча політика 2015 року

Сергій Сухомлин досі пам’ятає слоган, з яким балотувався. Він звучить так: «Місто, в якому хочеться жити». Він вже тоді планував зробити Житомир таким містом, до якого захоче повернутися молодь. Програма мала назву «Змінимо місто разом». В кожному розділі програми передбачалися конкретні кроки до виконання. Мер міста зазначає, що 50-70% з вказаного ним вже виконано, або ж знаходиться на етапі виконання.

Варто окремо охарактеризувати кожний розділ передвиборчої програми для того, щоб зрозуміти, що вдалося, а що поки ні.

Теплий Житомир

Якщо говорити про результати, то міська влада підтримала ОСББ, за 5 років утеплено понад 25 дитячих садочків міста. Підписаний договір, за словами Сергія Сухомлина, про утеплення інших соціальних об’єктів.

Окремо варто виділити питання утеплення багатоповерхівок, адже реалізація проєкту зменшить вартість опалення в квитанціях в перший рік на 15%, а в подальшому буде економити житомирянам до 60% коштів. Сергій Сухомлин пояснює, що міська влада не несе відповідальність за ціну на газ. В минулому 2019 році ціну на газ зменшили, відповідно, наприкінці сезону вартість в квитанції була зменшена на 50%.

Щоб вдалося реалізувати проєкт «теплий Житомир» міська влада в керівництві Сергія Сухомлина зайнялася будівництвом двох ТЕЦ. Вони мають безпосередньо вплинути на зниження тарифу при переході на альтернативне паливо. Такі програми потребують часу. Тобто п’ять років, котрі Сергій Сухомлин був при владі, міська влада займалася пошуком інвесторів, велися переговори. Наступним кроком став тендер на проєкт, ретельний відбір консультантів.

Далі знадобиться встановлення індивідуальних теплових пунктів та лічильників за рахунок міста. Мер міста наводить конкретні цифри.

2015 рік – 14-17% лічильників встановлено в багатоповерхівках.

2020 рік – 76% лічильників.

Є будинки, в котрих присутнє індивідуальне опалення. При встановленні в таких будинках лічильників, як зазначає мер міста, іншим мешканцям доведеться переплачувати. Навіть якщо у будинку в 30% квартир є автономне опалення, тоді лічильники не встановлюють. Для прикладу в малоповерхівках встановлення лічильника в такому випадку приведе до збільшення вдвічі квитанції.

В 2015 році було введено систему моніторингу споживання енергоресурсів. Це дозволило зекономити міський бюджет на 6% оплати за електроенергію. Також мер міста обіцяв пільгові умови для ОСББ, на програми по утепленню будинків. Сергій Сухомлин підтверджує це, адже програма є державною. Близько 20-30 % компенсує місто. І ця обіцянка виконана.

Здоровий Житомир

Сергій Сухомлин розповідає про виконання першого пункту своєї передвиборчої програми. Мова йде про міський проєкт «Невідкладна допомога», при якому приймальні відділення лікарень міста переоснащували повним комплектом діагностичної апаратури.

Мер міста розповів, що кожна лікарня має свою спеціалізацію, відповідно до напрямку здійснювалося фінансування. Якщо мова йде про спорт, то міська рада перейшла до моделі «ручного управління».

  1. Спортивні організації подають проєкти на конкурс.
  2. Незалежна комісія обирає переможців.
  3. Міська рада фінансує захід.
  4. Спортивні організації звітують про пророблену роботу та результати.

Завдяки даному механізму вдалося збільшити фінансування дитячої футбольної школи «Полісся», зробити реконструкцію стадіону школи «Спартак» та побудувати спортивні майданчики в мікрорайонах міста.

Варто також відзначити, що окрім футболу, в Житомирі активно розвивається волейбол (дві команди вийшли у Вищу лігу), драгонбот (перші місця по Україні).

Сергій Сухомлин підкреслює, що обіцяв збільшити фінансування спорту в 5 разів, а вдалося приблизно в 20. Тобто цей пункт перевиконаний сповна.

Прикра ситуація стосується будівництва спортшколи водних видів спорту. Після проведення тендеру та виграшу київської компанії, роботи навіть не почалися. Компанія вкрала гроші. Сергій Сухомлин відзначає, що наразі завдяки прокуратурі матеріали фірмою повернуті. Очікується також на повернення коштів.

Відпочинок житомирян

Сергій Сухомлин в передвиборчій компанії 2015 року обіцяв створити парк сімейного відпочинку, активних видів спорту завдяки розширенню парку ім. Ю. Гагаріна за пішохідним мостом. Мер міста відзначає, що проєкт почали робити. Перший його крок, котрий вже почали реалізовувати стосується набережної. Саме там буде «відправна точка». Міський голова має на увазі наступне:

  • прокладання нової каналізації;
  • водозабезпечення;
  • енергозабезпечення.

Тільки після цього можна буде приступати до будівництва маршруту за пішохідний міст.

Варто нагадати, що набережну почали робити лише в 2019 році через необхідність фінансування.

До невиконаних обіцянок варто віднести побудову міського хоспісу. Міський голова запевняє, що проєкт вже готовий, питання залишається відкритим через кошти.

Безпечний Житомир

Результати досліджень доводять, що в порівнянні з іншими містами, житомиряни почувають себе більш менш комфортно. Сергій Сухомлин з гордістю звітується перед жителями Житомира про встановлені камери відеонагляду, сучасну інтелектуальну систему, котра працює спільно з камерами.

В кінці вересня 2020 року має запрацювати програма «Поліцейський офіцер громади». Це ще більше підвищить рівень безпеки житомирян. Варто відмітити, що даний проєкт реалізується вперше в Україні.

Нагадаємо, мер міста балотується знову, цього разу від нової політичної сили «Пропозиція». Він розраховує на підтримку жителів міста.