П’ятниця, 20 Травня, 2022

У Житомирі закупили тести на коронавірус

Житомирські служби готові до протидії поширенню коронавірусу. Таку заяву зробив житомирський міський голова Сергій Сухомлин. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr” з посиланням на Житомир.info 

Мер Житомира очолив оперативний штаб, який був спеціально створений для попередження випадків коронавірусу. Зараз влада міста рекомендує обмежити проведення масових заходів. 

За словами Сухомлина, поки у місті немає зареєстрованого випадку захворювання на коронавірус, мерія буде рекомендувати обмежити масові заходи. Але якщо випадки будуть, то буде вводитись заборона на все. У такій ситуації може постраждати бізнес, але здоров’я населення важливіше. 

Житомир придбав тести для виявлення коронавірусу

Міський голова повідомив, що у Житомира будуть тести на визначення коронавірусу. Їх знайшли в Україні. До цього моменту, такі тести були тільки у Києва, сьогодні вони мають бути вже у Житомирі. Держава говорить, що тести буде надавати всім містам, але коли це буде невідомо. Тому в Житомирі практично не можна визначити чи хвора людина чи ні. Сухомлин говорить, що було закуплено тести на грип типів А та Б, тому що за процедурою спочатку здається аналіз на ці види грипу. Якщо це виявляються не ці захворювання, тоді вже застосовують тест на коронавірус. Вони мають бути в місті сьогодні. Мер каже, що якщо він не помиляється, то вартість одного теста коливається у межах двісті-триста гривень. На перший період закуповують до двохсот тестів. 

План протидії вірусу був розроблений минулого тижня, зараз всі служби працюють за цим планом. Сухомлин зазначає, що вже запрацювали перші мобільні групи, які перевіряють комунальні установи та підприємства, навчальні заклади  та дитячі садочки стосовно проведення дезінфекцій та дотримання плану штабу. Після таких рейдів отримана інформація буде оброблятися і надаватись для житомирян. 

Про футбол та відвідування стадіону, мер говорить, що будуть консультуватись з медиками. Бо це відкритий простір, а не закрите приміщення, а це означає, що можливість розповсюдження вірусу набагато менша. Але все одно треба рекомендації лікарів. День міста ще далеко, в травні, тому ще є час. 

Мер говорить, що коронавірус – це практично звичайний грип. В кінці весни або влітку мало хто хворіє грипом, тому треба трохи почекати. Але якщо Житомир охопить епідемія коронавірусу, то зрозуміло, що ніхто не буде проводити ніякі масові заходи, враховуючи масштаби трагедії.