П’ятниця, 20 Травня, 2022

Сергій Сухомлин про корупцію на Житомирщині

Україну відносять до найбільш корумпованих країн Європи, офіційні дані є тому підтвердженням. Самі українці також відносять дану проблему до найбільш актуальних, котра заважає нормальному розвитку країни. Детальніше про те, яка ситуація на Житомирщині, що про це думає мер міста, розповість Житомир Yes.

Сергій Сухомлин

Варто відмітити, що Сергій Сухомлин на своїй сторінці в Фейсбук опублікував номер телефону, по якому до нього можуть звернутися містяни і повідомити про корупцію. Мер міста закликає інформувати про факти корупції в Житомирській міській раді, запевняючи, що одразу прийме відповідні дії. Номер телефону в Вайбері вказаний: +380(93) 410 18 60.

Також Сергій Сухомлин повідомив номер свого приватного телефону, котрий буде знаходитися у його помічника. Містяни зможуть також використовувати даний номер для звернення, повідомлення про факти вимагання коштів.

Річні результати

Варто відмітити, що за 2019 рік прокуратура Житомирської області скерувала більше 130 обвинувальних актів. Серед цієї кількості найбільший відсоток займають акти про корупційні порушення, їх кількість досягає 57.

Житомирська міська рада готується до створення Плану доброчесності на 2020-2021 роки. В даному контексті службовці міської ради обговорюють впровадження конкретних заходів задля мінімізації корупції. Групи ризику: публічні закупівлі, управління нерухомим майном, земельна політика, архітектурно-будівельний контроль.

Визначені відповідальні особи, зазначені заходи та строк їх виконання. Також обговорюються ресурси, котрі необхідні для цього. Створення Плану доброчесності передбачає отримання відповідних результатів. Зовсім скоро, як зазначається Житомирською міською радою, буде обговорено План доброчесності та представлено громадськості.

В основі Плану доброчесності Житомирської міської територіальної громади лежить Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків в діяльності Житомирської міської ради.

Вирішення проблеми

Корупційна практика є досить складною, актуальною проблемою. Рішення не може бути швидким, потрібний комплексний підхід, втручання зі сторони влади.

Окрім цього, кожний свідомий громадянин має розуміти, що також несе відповідальність за процес зменшення масштабів корупції. По подвійним стандартам не вийде жити. Мова йде не тільки про масштабний, але й побутовий рівень. Хабарі дають в першу чергу для того, щоб швидко та легко «вирішити» питання. Українці на превеликий жаль переконані, що давати хабарі є звичною та очікуваною справою. Корупція позбавляє державний бюджет, адже бюджетні кошти осідають у кишенях чиновників.

Цікаво, що Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку впевнене, що в Україні серед основних причин корупції є:

  • слабка система правосуддя;
  • надміру контролюючий непрозорий уряд в сумі з бізнес-політичними зв’язками;
  • слабка громадянська позиція.

На Житомирщині мер міста працює над даним питанням, не ігноруючи його.

Мер міста