Четвер, 23 Червня, 2022

Пожований бюлетень: курйози на виборах 2019

День голосування на виборах президента не минув без курйозних випадків.  

Далі розкаже «Yes-Zhytomyr»

На одній з виборчих дільниць у день президентських виборів відбулася бійка спостерігачів.  Так з’ясовували, хто має право зафіксувати виявлене порушення. Про це під час брифінгу розповів заступник голови ЦВК Євгеній Радченко. За його словами, був зафіксований випадок, коли два спостерігачі від громадських організацій побились між собою. Цікавою була причина конфлікту — кожен з них намагався відвоювати собі право зафіксувати порушення виборчого законодавства.

«Це дуже хороший приклад того, що спостерігачі працюють добросовісно”, — сказав Радченко.

Він не повідомив, в якій саме області це сталось і чи були притягнуті до відповідальності забіяки. Також заступник голови ЦВК відмітив ще один курйозний випадок, коли на Львівщині загубили ключі від металевої шафи, тому відкривали її за допомогою болгарки. Жоден бюлетень не постраждав, голосування було організовано і почалося вчасно.

На Сумщині чоловік намагався з’їсти бюлетень. Члени комісії це побачили і вийняли бюлетень з рота цього виборця. Пояснити свої дії він не зміг. На Буковині виборець перестарався і разом із бюлетенем кинув до урни для голосування свій паспорт. Ще один курйоз виявили уже під час підрахунку голосів. На Хмельниччині один із виборців проголосував за усіх – відмітив у бюлетені усіх кандидатів хрестиком, а одного – “галочкою”.

Серед найбільш показових порушень поточних виборів – винесення бюлетенів за межі дільниць, організований підвіз людей. Також багато виборців не змогли проголосувати, оскільки їх не було в списках. Таку заяву зробили у Центрі захисту киян.

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія обробила 45 % електронних протоколів дільничних виборчих комісій про підсумки голосування на виборах президента.

За результатами обробки протоколів, лідирує шоумен Володимир Зеленський, якого підтримали 30.16 % виборців.

За чинного главу держави Петра Порошенка проголосували 16.69 % виборців. На третьому місці – лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко, у неї 13.08 %.