П’ятниця, 20 Травня, 2022

Житомирські перевізники відмовляються перевозити пільговиків

Заступник Житомирського міського голови Дмитро Ткачук 1 квітня розповів під час брифінгу про відмову житомирських перевізників перевозити людей з пільгами. Вони висувають вимогу місцевій владі щодо підвищення вартості проїзду. Також як альтернативу розглядають питання компенсації за перевезення пільгових категорій населення. Детальніше розповість yes-zhytomyr.com.ua. 

Відомо, що 29 березня, тобто в п’ятницю більша частина перевізників зареєструвала колективні та звичайні листи щодо нерівності місцевого та приміського транспорту. Мова йде про право перевезення пільгових категорій, яке кожен для себе визначає. Житомирські перевізники акцентують увагу на тому, що будуть й надалі перевозити сиріт, учасників АТО. Іншим пільговим категоріям населення вони відмовляються надавати свої послуги, адже ніякої фінансової компенсації за це вони не отримують.

Осінню минулого року перевізники вже зверталися до місцевої влади з приводу підвищення тарифу, однак другий рік поспіль ціна не переглядається. Дана акція розглядається в якості протесту приватних перевізників, котрі хочуть підняти тариф до 6 -12 грн.

Дмитро Ткачук наголошує на тому, що розрахунки щодо тарифу приватних перевізників не є зовсім об’єктивними в порівнянні зі збільшенням заробітної плати. Актуальність подібних розрахунків, за словами Житомирського міського голови, не обґрунтована.

Житомирянам варто звернути увагу на те, що розміщення в маршрутках оголошень щодо відміни безкоштовного проїзду для пільгових категорій населення є незаконним. В зв’язку з такими порушеннями управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради регулярно здійснює перевірки приватних перевізників, фіксує їх. Штрафні санкції для перевізників – порушників складають 850 грн. На сьогоднішній день складено 6 актів.

Міська рада чекає на здійснення нових, обґрунтованих розрахунків вартості проїзду від приватних перевізників.